IMG_9700_edited.jpg

Spiritual

Gospel Values

Daily  Christian Meditation and Prayer

Sacramental program & Retreat Days

Social Justice Program

Class Masses participation 

Altar Servers

Celebration of major Liturgical Feast days

Journey to Bethlehem Production - Biennual

IMG_0698.JPG

Academic

Yearly Excursions / Incursions

Years 3-6 Camps

Premier’s Reading Challenge

Book Club

Sustainability Program - Green Thumbs

Code Club

Book Week

Science Week

STEAM Program

Matific / Literacy Planet

Gateways

LOUP-2017-122.jpg

Student Wellbeing

Buddy Program

Positive Behaviour for Learning

Cyber Safety

Fortnightly Assemblies

Anti- Bullying Initiatives

Transition Programs

Seasons Program

Growth Mindset

IMG_5590.JPG

Sporting

Swimming Program

Inter School Sports

Cross Country

Athletics Day

Swimming Carnival

Hoop Time

Footy Day

IMG_5966.JPG

The Arts

Art Exhibition

 Soiree Night

School Production
Carols Evening - 
Biennial

Journey to Bethlehem Production - Biennial

Instructional Music

School Choir

SCHOOL CAPTAINS-G-21762_MADS_D_19253.jpg

Leadership

School Leaders

Sports Leaders

Fire Carriers

Social Justice Leaders

Sustainability Leaders

Digital Technology Leaders

The Arts Leaders

Student Representative Council (SRC)

Meet Our Team

(16)_edited.jpg
(1)_edited.jpg
Fr-Jerald2.jpeg
(22).jpg
(27).jpg
(3).jpg

Brendan Keeling

Principal

Rochelle Buckley

Deputy Principal and Learning & Teaching Leader 

Father Jerald Mariadas

Parish Priest

(2).jpg
(14)_edited.jpg
(8).jpg
(30).jpg

Ida Stella

Office Administration

Anna Holman

Junior Classroom Teacher, RE Curriculum Leader &  Digital Technologies Leader

Julie Carrick

Senior Classroom Teacher, Transition and Senior Leader

Jessica Tibaldi

Numeracy and Literacy Middle/Senior Leader,

Digital Technology Support Leader

(28).jpg
(10).jpg
logo for web .png

Sonia Meehan

Office Administration

Adrian Ferris

Office Administration

logo for web .png
(33).jpg
(6).jpg

Jacinta Mylonas

Learning Diversity & Wellbeing Leader

Vanessa Tran

Foundation & Junior Numeracy and Literacy, Community Liason Leader

Clare Davis

Middle Classroom Teacher, Level Leader and Religious Sacramental Leader

Danielle Saulsman

 Numeracy & Literacy Leader, Assessment, Data and Reporting Leader 

Nicole Baker

Foundation Classroom Teacher

logo for web .png
logo for web .png
(26).jpg

Michael Zerbi

Foundation Classroom Teacher

Sarah Cosma

Foundation Classroom Teacher

(5).jpg
logo for web .png

Melanie Renner

Junior Classroom Teacher 

Sarah Ciurleo

Junior Classroom Teacher and Choir Coordinator

Lauren Jones

Junior Classroom Teacher 

Tasharney Casey

Junior Classroom Teacher

Jenny Rhoderick

Junior Classroom Teacher

(8).jpg
logo for web .png
(12).jpg
(32).jpg
(20).jpg

Amalia De Fazio

Middle Classroom Teacher

Deborah Larmer

Middle Classroom Teacher

Matt Green

Middle Classroom Teacher

Melinda Whittle

Middle Classroom Teacher

Cathy Moroney

Middle Classroom Teacher

logo for web .png
logo for web .png
(23).jpg
(19).jpg
logo for web .png

Maria Teasdale

Italian Teacher and Middle Classroom Teacher

Steve Nugent

Visual Art Teacher

Senior Classroom Teacher

Veronica Mamone

Performing Arts Teacher

logo for web .png
logo for web .png
logo for web .png
(13).jpg
(17)_edited.jpg

Judy Paul

Science Teacher and Numeracy Intervention

Nadia Vovos

Librarian and Learning Support Officer

Fiona Murphy

Learning Support Officer

Trish Gurney

Learning Support Officer

Anesti Kotsakidis

Maintenance

logo for web .png
logo for web .png
logo for web .png
logo for web .png